(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Новини

Бухгалтери скаржаться на застаріле визначення бухгалтерської професії

Асоціація сертифікованих дипломованих бухгалтерів (ACCA) висловила свою підтримку заклику керуючого директора Xero Гері Тернера (Gary Turner) до укладачів Оксфордського словника бути більш точними у визначенні професії бухгалтера в реаліях 2019 року.

Чинне визначення у словниках, що зводить бухгалтерів до ролі мало не простого рахівника, він вважає застарілим. У ньому йдеться, що бухгалтер - це "персона, чия робота полягає у веденні або перевірці фінансових рахунків".

Очевидно, що в ній не відображена нова роль професійного бухгалтера як довіреної консультанта, вважає Тернер.

"Сьогодні бухгалтер не просто "клацає" цифри і доглядає за фінансовими операціями, але робить набагато більше. Він дає рекомендації власникам бізнесу, допомагає й сприяє досягненню цілей бізнесу, таких як ділове зростання, поліпшення ефективності, витрат і продуктивності ", - написав Гері Тернер у відкритому листі укладачам Оксфордського словника англійської мови.

Не секрет, що сьогодні багато власників, особливо малих підприємств, як в Україні, так і по цілому світу, сприймають якісну рекомендацію по веденню бізнесу набагато вище, ніж просто вміння працювати з цифрами.

Глава британського відділення ACCA Клер Беннісон (Claire Bennison) зазначає, що сучасні технології дають професійним бухгалтерам прекрасну можливість стати довіреними консультантами в своїх компаніях, оскільки звільняють їх від рутинних завдань.

"Запропонований Xero перегляд визначення бухгалтера в словнику, яке додасть  важливе слово "консультувати"- це хороша ініціатива, яку ми повністю підтримуємо, позаяк вона відображає мінливу роль професійного сертифікованого бухгалтера в якості довіреної консультанта для бізнесу", зазначає CITY A.M.

Дивіться докладніше: Бухгалтерські послуги в Україні

Детальніше

Рахункова палата України переходить на міжнародні стандарти аудиту

Рахункова палата завершила розробку спеціального методичного посібника з питань фінансового аудиту.

Згідно з заявою голови Рахункової палати України Валерія Пацкана, з цього року СПУ починає працювати відповідно до міжнародних стандартів аудиту, що дозволить користуватися надійними показниками при здійсненні аудиту ефективності, а об'єктам перевірок - поліпшити фінансову дисципліну та якість управління коштами.

Валерій Пацкан додав, що разом з експертами британського Національного управління з контролю за витратами (National Audit Office - NAO) Рахункова палата України завершила розробку спеціального методичного посібника з питань фінансового аудиту. Хоча розроблявся він переважно відповідно до МСА, посібник також враховує особливості українського законодавства. Після розгляду на засіданні СПУ документ рекомендували до використання в пілотних фінансових аудиторських перевірках у 2019 році.

Сьогодні Рахункова палата в Україні здійснює здебільшого аудит ефективності. Але в багатьох країнах саме фінансовий аудит становить основну частину роботи вищих органів фінансового контролю - зазначив пан Пацкан. Вже в цьому році наші аудитори проводитимуть фінансовий аудит за міжнародними стандартами. І щороку ми збільшуватимемо кількість об'єктів, охоплених фінансовим аудитом. 25 відомств в 2024 році - це амбітна мета, яку ми перед собою ставимо - підкреслив Валерій Пацкан.

Аудит фінансової звітності, на його думку, вкрай важливий, оскільки допомагає об'єктам перевірок покращити внутрішній контроль і процедури, сприяє запобіганню помилок, запобігає проявам шахрайства та порушення чинного законодавства.

Наприклад, у тій же Великій Британії вже протягом 150 років все держоргани складають фінансову звітність, яка перевіряється NAO, відзначає портал gaap.ru. Щороку Національне управління цієї країни підтверджує звітність приблизно 370 відомств. У 2017-2018 рр. на аудит фінансової звітності пішло близько 54 млн. фунтів, і ще 13 млн. - на проведення аудиту ефективності.

Дивіться докладніше: Аудиторскі послуги в Україні

Детальніше

IASB завершила аналіз практики по IFRS 13

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності рапортувала про завершення традиційного перегляду чергового чинного стандарту МСФЗ, на цей раз IFRS 13 "Вимірювання справедливої ​​вартості".

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності рапортувала про завершення традиційного перегляду чергового чинного стандарту МСФЗ, на цей раз IFRS 13 "Вимірювання справедливої ​​вартості".

Ключовий висновок, про який у принципі можна було здогадатися вже давно, якщо уважно слухати деякі коментарі керівництва Ради по ходу публічних звернень: стандарт працює як треба.

Зазвичай, такі аналізи проводяться через 2-3 роки після набуття чинності нових стандартів в силу (або ж значних змін у колишніх стандартах), а їхня основна мета - перевірити, як все працює на практиці, і чи задоволені інвестори якістю одержуваної ними звітності. Також оцінюється, чи не несуть компанії занадто великих додаткових витрат, повідомляє портал gaap.ru.

IFRS 13 був представлений у 2011 році, вже після завершення кризи, і набув чинності 2013 році, принісши з собою заснований на нових принципах підхід до вимірювання справедливої ​​вартості і розкриття. При цьому він не визначає, коли саме необхідно застосовувати справедливу вартість.

Як показала перевірка, всі вимоги працюють відповідно до плану, а розкриваєму компаніям інформацію інвестори знаходять корисною. Ніяких додаткових витрат на підготовку звітності, які Рада не передбачила раніше та не вважала за прийнятні, компанії не несуть. Відгук по темі розкриттів оцінки справедливої ​​вартості використовується сьогодні IASB в іншому його проекті по цільовим покращенням розкриттів в окремих стандартах у рамках спільної ініціативи.

Втім, деякі складності все ж були виявлені - здебільшого в плані застосування професійного судження - однак практика показує, що компанії успішно з ними справляються своїми силами. Рада з МСФЗ обіцяє продовжувати стежити за ситуацією і підтримувати контакт з фахівцями-оцінювачами.

Дивіться докладніше: Трансформація за МСФЗ в Україні

Детальніше

Сторінка 1 із 11

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви