(067) 449-03-47|(044) 425-74-99|(050) 425-74-99

Публікації

Аудит та бухгалтерські послуги - стажери без університетської освіти

Аудиторська компанія BDO не так давно оголосила про прийом 300 нових стажерів, частина з яких мала дипломи університетів, а частину взяли за схемою практичного навчання на робочому місці.

Сьогодні, коли молоді люди після школи вибирають собі кар'єру, вони, як правило, йдуть в університети для отримання диплома, оскільки це "традиція". Але часи змінюються. Як показують дослідження, сьогодні - особливо на Заході - дедалі більше число молодих фахівців вибирають альтернативний варіант входження в професію. Варіант, який починає все більше цінуватися і самими аудиторськими компаніями - професійне навчання на робочому місці. У той же час відносна популярність університетських дипломів поступово знижується через досить високу вартість навчання і пов'язану з цим необхідністю брати кредит.

Аудиторська компанія BDO не так давно оголосила про прийом 300 нових стажерів, частина з яких мала дипломи університетів, а частину взяли за схемою практичного навчання на робочому місці. Це прекрасна можливість порівняти, наскільки відрізняються ці схеми в очах самої BDO - однієї з найбільших, до речі, аудиторських мереж у світі.

Як випливає з опублікованого звіту, для випускників університетів підготовка займає три роки. У тих, хто навчаэться паралельно роботі, підготовка займає чотири роки. Проте, результат і в тому, і в іншому випадку однаковий: і ті, і інші стають дипломованими професійними бухгалтерами та можуть за вибором завершити в BDO 7 рівень професійної практичної кваліфікації з бухгалтерського обліку та оподаткування, еквівалентній магістерських диплому. Однак - додають автори звіту - студенти та їхні батьки часто просто не можуть вибрати для себе найкращий варіант, а звертатися за допомогою до консультантів по кар'єрі - не найкраща ідея.

 

Стажери в аудиторській компанії - навчання та робота

Два стажиста BDO в інтерв'ю пояснили свій варіант входження в професію. Так, Лайам Стреттон (Liam Stretton) - випускник університету і працює в податковій команді BDO в Бірмінгемі. Ешлі Стіл (Ashleigh Still) - фахівець офісу в Гілфорді, куди вона прийшла за програмою професійного практичного навчання в 2017. Коли першого запитали, чому він вирішив вивчати бухоблік і фінанси в університеті, Лайм Стреттон відповів: "Я завжди хотів вступити до університету і завжди цікавився фінансами, так що це виявилося очевидним вибором для мене". З іншого боку, Ешлі Стіл відповіла так: "Я дійсно думала про університет, але мене приваблювала ідея "заробітку по ходу навчання" і отримання комерційного досвіду паралельно з навчанням на сертифікацію. Можливість стати дипломованим бухгалтером за чотири роки без усяких студентських кредитів була привабливою".

Обидва молодих фахівця, однак, у своїх відповідях зазначили прагнення отримувати реальний практичний досвід в бухгалтерсько-аудиторської професії, що називається, "з перших рук". І в порівнянні з університетською освітою, це більшою мірою можна досягти саме з другим варіантом, так як тут кожен, хто навчається, відразу ж вчиться грати свою роль в діловому оточенні.

Перший робочий досвід, як правило, лякає, і неважливо, приходите ви на роботу з університету, або через програму стажування. Коли Лайма Стреттон попросили назвати основні складності, з якими він зіткнувся, він зазначив саме це. "Від стажера навчання паралельно роботі на повну ставку може зажадати великих зусиль. Це дуже відрізняється від навчання в коледжі чи університеті, де ви можете сфокусуватися виключно на іспитах". Втім, він додав, що в BDO передбачена оплата за іспити для студентів-майбутніх співробітників.

Зі свого боку Ешлі Стіл зазначає, що сьогодні поки що ще зберігається нерозуміння всіх переваг практичного навчання, а студенти а їхні батьки іноді навіть не знають про цю можливість, коли починають замислюватися про кар'єру для себе/своїх дітей.

 

Успішна кар'єра в аудиті чи бухгалтерському обліку для стажера

Своєю програмою стажування велика аудиторська компанія демонструє, що можна побудувати успішну кар'єру в різних країнах, включно з Україною, незалежно від того, який шлях обрати. Програма практичного навчання ніби доводить, що з будь-якого, кого беруть на фірму, можна зробити ефективного професійного бухгалтера з тим же, що і у інших, рівнем знань і досвіду. "Як можна очікувати від великої компанії, ви отримуєте дуже багато навчання і розвитку на шляху до професійної сертифікації, але ви також навчаєтеся навичкам і поведінці, які допоможуть вам стати успішними в своїй ролі".

Тим, хто тільки починає свій шлях, Лайм Стреттон рекомендує "не випускати жодної можливості". "Регулярно цікавтеся відгуками про свою роботу та результати, беріть участь у проектах, яких можуть виходити за межі ваших обов'язків, і беріть участь в соціальних заходах зі своїми колегами".

"Ходіть на ярмарки вакансій і беріть участь в переддипломних практиках або літніх школах, щоб отримати трохи практичного досвіду. І спілкуйтеся з іншими. Я просто не можу переоцінити програму стажування, університет - це не єдиний ваш шлях", - робить висновок Ешлі Стіл.

Врешті-решт приклад аудиторської фірми BDO показує, що неважливо, чи підете ви в університет, чи спробуєте варіант з практичним навчанням - можливості стати професійним бухгалтером рівні і в тому, і в іншому випадку. Просто потрібно підвищувати обізнаність молодих людей про альтернативний варіант приходу в професію, щоб вони мали можливість зважити для себе всі "за" і "проти".

За матеріалами: Accountancy Age та Gaap.Ru

Детальніше

Бухгалтерський облік та криптовалюти - сучасне й майбутнє

Бухгалтерський облік будується навколо фінансових транзакцій, тож будь-який рух бізнесу, індивідуальних підприємців і навіть держструктур в бік криптовалют напевно матиме суттєві наслідки для професії бухгалтера як в Україні, так і в інших країнах світу.

Бухгалтерський облік будується навколо фінансових транзакцій, так що будь-який рух бізнесу, індивідуальних підприємців і навіть держструктур в сторону криптовалюта напвно матиме суттєві наслідки для професії. Використання криптовалют для придбання товарів або послуг поки ще перебуває в зародковій стадії, але їхня роль в якості платіжного засобу хоч і повільно, але зростає. Наприклад, PwC вже прийняв свій перший платіж за послуги в біткоїнах, а чимало роздрібних компаній типу Expedia дозволяють своїм покупцям розплачуватися так само - зазначає Ед Моліна (Ed Molyneaux), CEO і співзасновник компанії-розробника бухгалтерського програмного забезпечення FreeAgent у матеріалі gaap.ru.

Пан Моліна стверджує: "Криптовалюти набувають в останні роки дедалі більшої популярності, і багато людей, щонайменше, чули про основного "гравця"- біткоїни - навіть якщо і не усвідомлюють повною мірою всіх тонкощів його роботи. Однак є сотні менш відомих цифрових валют, таких як Лайткоїн, Ефіріум або Ripple, які також набувають поширення".

Більшість компаній індексу Fortune 500 сьогодні перебувають на дослідній стадії процесу впровадження криптовалют - зазначає Гейвін Панну (Gavin Pannu), сертифікований технічний і ринковий аналітик, викладач торгових стратегій в Лондонській Академії Торгівлі. - "Нещодавно банк Santander впровадив технологію блокчейн і провів перший кріптоплатеж від інституційного банку ... Також вони на межі запуску кріптовалютного платіжного застосунку на основі Ripple".

Чому бізнес і бухгалтерський облік переходить на "крипто"?

Однією з найбільш очевидних сфер застосування криптовалют в бізнесі є створення стимулів для своїх клієнтів зробити щось або купити щось. "Можна створити для клієнтів стимул взяти участь в опитуванні, виплачуючи винагороди в криптовалюті відразу після відсилання ними опитувальника, або ж надавати клієнтові криптовалюту як премію за його або її участь в певній діяльності для організації - наприклад, опитуванні або наданні даних та іншої інформації", - припустив Ларс Шліхтинг (Lars Schlichting), CEO компанії Poseidon Group, що управляє мультивалютних гаманцем Eidoo.

Колін Г'юїт (Colin Hewitt), виконавчий директор і засновник компанії Float (виробник ПЗ зі спеціалізацією на прогнозуванні грошових потоків), також допускає можливість використання цифрових валют для виплати заробітних плат. "З усією доступністю товарів на Amazon в наші дні не буде нереалістичним думати, що чеки можна хоча б частково оплачувати за допомогою криптовалют Amazon. Перехід до випуску криптовалют як частини окладів назавжди змінив би наш підхід до банкінгу. Якби це сталося, це стало б величезним викликом для всього бухгалтерського обслуговування - і ще більшою можливістю".

Наслідки впровадження криптовалют для професійних бухгалтерів

Зрозуміло, що широке використання цифрових валют спричинило б значні наслідки для професійних бухгалтерів, як в плані ведення ними свого бізнесу, так і в плані послуг, які вони надають клієнтам. З точки зору фінансового звітності, - відзначає Гейвін Панну, - найкращою рекомендацією буде дотримуватися акуратності у веденні рахунків, щоб мати можливість виконати податкові вимоги. "При покупці криптовалюти на момент угоди від вас ніхто нічого не чекає. Податок нараховується на прибуток, коли ви продаєте щось, вартість чого зросла - це називає податком на приріст капіталу. Щорічний неоподатковуваний мінімум для приросту капіталу окремих громадян - £ 11 700 на період 2018-2019 рр. Якщо прибуток від продажу вашої криптовалюти разом з приростом вартості на інші активи менше цієї суми, вам не доведеться звітувати або платити податок. Однак якщо ви продали кріптоактиви на суму більше ніж чотири щорічних неоподатковуваних мінімуми (£ 46 800 на період 2018-2019 рр.), То навіть якщо отримаєте прибуток, менший ніж £ 11 700, вам доведеться відзвітувати про цей продаж в HMRC (британську податкову службу)".

Крім бухгалтерської сторони питання бухгалтерам і професійним консультантам також доведеться вказувати на небезпеку, джерелом якої є криптовалюта. Брак законодавчої бази призвів до суттєвої активізації кримінальних елементів, які використовують цифрові гроші з метою відмивання, - зазначає Майкл Гарріс (Michael Harris), директор напрямку фінансових злочинів, що спеціалізується на зборі даних в компанії LexisNexis Risk Solutions. "Аудиторські компанії зобов'язані забезпечити посилену комплексну перевірку щодо клієнтів, які беруть участь в кріптовалютних транзакціях. Перевірка на предмет масштабних санкцій, політичних викриттів і негативного висвітлення в медіа повинні бути мінімумом регулярних комплексних перевірок, а аудиторам потрібно проводити додаткові перевірки в разі необхідності".

Аудитори в ролі консультантів

У довгостроковому періоді у криптовалют є потенціал допомагати в разі нестійкості валютних курсів, - вважає Г'юїт, - однак такі стратегії повинні застосовуватися із запобіжними засобами. Особливо актуальною цю можливість він бачить для США, які вводять тарифи на імпортні товари. Перед загрозою торгових воєн бізнес може почати використовувати криптовалюти з метою зниження ризику.

"Аудитори повинні бути готові допомогти клієнтам вивчити ці потенційні сценарії. Надання консультаційних послуг, завчасне планування і прогнозування зараз дуже важливі для аудиторської професії. Криптовалюти можуть відігравати в цьому діалозі більш вагому роль, тому аудиторам варто бути готовими", - зазначив експерт.

Крім того, користь бухгалтерам може принести і більш широке поширення блокчейна, додає Ларс Шліхтинг. - "Застосовуючи криптовалюту, аудитори зможуть завантажувати всі дані по транзакціях з блокчейну, тим самим спрощуючи свою роботу, а також маючи в кінцевому підсумку алгоритми роботи".

Детальніше

Терміни погашення дебіторської заборгованості

Висока збиранність - ключ до зниження терміну погашення дебіторської заборгованості (англ., "Days sales outstanding" - DSO). А чим швидше приходять гроші, тим вільніше дихається організації.

Висока збиранність - ключ до зниження терміну погашення дебіторської заборгованості (англ., "Days sales outstanding" - DSO). А чим швидше приходять гроші, тим вільніше дихається організації.

Термін погашення дебіторської заборгованості - ключовий захід ефективності фінансової команди, тісно пов'язаний з періодом забезпеченості грошовими коштами (days cash on hand) і ліквідністю. Всі хочуть мати високі продажі, але просте їх закриття ще не гарантує стійкість компанії. Збиранність також важлива, і чим швидше надходять гроші, тим краще.

В ході недавнього дослідження фахівці APQC вивчили дані по 5 204 учасників в різних галузях, передає gaap.ru з посиланням на CFO. Ключовий показник DSO вони визначили як:

Дебіторська заборгованість / (чистий продаж) x 365

Нижній квартиль представлений тут найефективнішими компаніями, які збирають заборгованість швидше за всіх - за 30 днів і менше. Навпаки, найменш ефективним потрібно від 48 днів і більше. Медіанний результат - 36 днів.

Але це "при інших рівних", так як непоганий показник DSO в одній галузі - справжня катастрофа для іншої. Наприклад, в галузі охорони здоров'я платежі іноді компенсуються страховими компаніями, так що там 40 днів або менше - вже вважається відмінним значенням. А у виробництві 30 днів або менше - просто норма. Найкращий спосіб визначити, що норма для вас - порівняти свої показники з показниками конкурентів по галузі.

Готівка - як кисень для будь-якої організації. Порівняйте із зануренням у воду в аквалангу: при дослідженні останків затонулого корабля на дні океану ваше життя залежить від того, що ви точно знаєте, на скільки хвилин вам вистачить повітря. Важливо пам'ятати, що якщо продажі йдуть чудово, легко стати надмірно самовпевненими і витратити гроші, які ще не зібрали. Якщо збір займає надто багато часу, ви ризикуєте витратити весь "кисень" і почати задихатися.

 

Дебіторська заборгованість - шляхи оптимізації

В ідеальному світі, звичайно, бізнес збирав би свою готівку швидше, ніж виникає потреба зробити оплату, але в реальності простіше сказати, ніж зробити. Звичайно, є ефективні способи збору грошей, і один з них - організувати команду, яка буде обдзвонювати клієнтів з нагадуваннями про необхідність оплати. Якщо "колекторська діяльність" є постійною функцією, тиск на клієнтів зростає, примушуючи їх швидше платити за рахунками, DSO падає, а готівка в касі зростає. Однак у малих підприємств на це просто може не бути бюджету, і ці обов'язки лягають на плечі кожного у фінансовій команді, здатного попрацювати понаднормово.

Ще один фактор, який необхідно врахувати - чи здійснює організація збори на своїх власних умовах або на умовах своїх клієнтів. Наприклад, змушена вона їм давати 60 днів на оплату, в той час як всі конкуренти наполягають на 30? А якщо навіть і так, чи стимулює таке послаблення лояльність клієнтів, завдяки чому вони йдуть купувати до вас? Чи варто свідомо ставити під удар обіговий капітал і тримати дебіторську заборгованість по окремих клієнтах зайвий місяць?

Для постійних клієнтів, від яких ви дійсно залежите, відповідь може бути позитивною. Або навіть можна розглянути можливість переведення цих відносин на новий рівень - наприклад, запропонувати стратегічним партнерам можливість скористатися перевагами автоматичної платіжної системи, що непомітно відслідковує переміщення продукту або послуги і готівки туди і назад, без затримок "паперової" роботи. Якщо мова йде про фіксовану плату за послугу, визначення платіжного графіка на основі оціночних значень допоможе обом сторонам краще прогнозувати і контролювати потоки готівки.

Не менш важливо вивчати і вживати по можливості відповідні дії по відношенню до різних причин, чому клієнти пізно платять. Далеко не завжди затримки пов'язані з тим, що у покупців просто немає в даний момент готівки на руках. Можливо, причина в якихось якісних характеристиках вашого продукту або послуги, які породжують сумніви. Можливо, клієнт просто перейшов на нове програмне забезпечення, яке запитує додаткові дані, що не містяться в вашому платіжному ордері. Можливо, і те, і інше відразу.

Невелике вивчення обставин допоможе з'ясувати, що платіж за послугу затримується, наприклад, через помилки, пов'язаних з програмами компенсації витрат у клієнта. Простим рішенням буде направляти два окремих платіжних ордена: один за видатками, інший - по витраченому часу і матеріалами. Так рішення буде займати трохи більше часу, зате у клієнта точно не залишиться причин не платити за послугу вчасно.

У світі, де готівка має значення, кожен день, проведений цієї готівкою в чиїхось ще руках - це день, який ваша організація могла б вільно дихати. Час, витрачений на оцінку і поліпшення процесу збору платежів, здатне знизити DSO, збільшити готівку в касі - а значить, і "час занурення".

Детальніше

Сторінка 1 із 7

АУДИТОРСЬКОЮ ФІРМОЮ "АУДИТ-ОПТІМ" впроваджено систему контролю якості відповідно до вимог Міжнародного стандарту контролю якості №1, що гарантує відповідальне ставлення, професійне та якісне виконання будь-якого завдання.

Контакти

Реквізити

  • Ідентифікаційний код:  21613474
  • Сертифікат аудитора: А №001147 від 28.04.1994 р.
  • Юр. адреса: вул. Пирогівський шлях, 34, корп. 4
  • Директор: Трушкевич Тетяна Миколаївна
  • Режим роботи:  9-18 год. без перерви